leden 2019

05.01.2019

Po hektickém čase předvánočním a svátečním zevlování je čas se zase pustit do práce.

Začátkem roku se snažím zásobit designsopy březovými bloky, diáři, brožemi, a vším možným. Je to doba plnění restů a nových zakázek. Užívám si tohle období, protože pokud máte na večer naplánovanou práci, je lepší, když je venku ticho, bílo a není kam jít :)

Pokud není třeskutý mráz, je to ideální čas zkontrolovat kolik bříz popadalo v lesích. Lesy jsou tiché, přístup ke stromům vám neznepříjemňuje maliní a vzduch štípe v nose. Škoda je, že v takovém počasí člověk nevydrží venku dlouho, zvlášť, když se zkřehlými prsty snaží odřezávat kůru. Ale i když klepete kosu, nedá vám to a říkáte si že "Takový krásný kus stromu tady přece nemůžu nechat!" A tak dloubáte dál, dokud vám nedojde, že už se stmívá a měli byste z lesa mazat pryč. Každá výprava za kůrou je malé dobrodružství a snad se mi tyhle dojmy podaří přenést i do bloků, které z lednové kůry vzniknou.

Taky se musím pochlubit, že jsem investovala do vlastní zrcadlovky, takže fotek z mého stařičkého mobilu bude ubývat. Výzva je fotit své výtvory pokaždé trochu jinak, ale snažím se experimentovat. Třeba jsem zkusila fotit bloky na sněhu, což byla velká zkušenost. Skoro se divím, že žádný nepřišel k úhoně :)

Další novinka je, že jsem založila Mu:ře instagram (který zatím neumím moc používat) a moje březové bloky můžete nově najít i v pražském Dyzajoffu!

Doufám, že mi novoroční elán vydrží. Ráda bych napsala každý měsíc, co je u Mu:ry nového, na čem pracuji a co nestíhám a přiblížila vám tak zákulisí své tvorby :)

Krásný nový rok všem!

Vaše MU:RA