Březen 2019

31.03.2019

Že v březnu za kamna vlezu se potvrdilo hned z kraje měsíce, kdy jsem spolu s Überschwein dokončovala Darkside bloky. Tady v Čechách propadávaly vločky o velikosti přežraných křečků, u ní ve Finsku bylo stále šedivo a mráz. Právě takovéto chvíle a nálady s nimi spojené daly vzniknout Darkside blokům, na které jsem patřičně pyšná. Überschwein jim svými ilustracemi na obálku vděchla něco osobitě temného, co se v člověku probouzí právě při nekonečném čekání na jaro.

Díky těmto blokům jsem si vyzkoušela i tradiční zdobení papíru mramorováním, což bylo super. Bavil mě snad každý papír a když jsem skončila, vypadala podlaha v místnosti jako vykládaná kamennými dlaždicemi. Plánuji tenhle proces příště zopakovat v barvách, aby byly předsádky klasicky vázaných bloků o něco pestřejší.

Někdy v polovině měsíce mě zachvátila panika, když jsem zjistila, že dochází zásoby kůry a dalšího materiálu. Takže při nejbližším možném víkendu jsem se vypravila do lesa. Záhy mi došlo, že jsem si měla vzít raději rybářské holínky, protože na místech, kde bylo kůry nejvíc začaly moje roztrhané boty rychle mizet v bahně. Ale i se zablácenýma nohama a pocitem, že jsem právě prožila jednu ze scén z Nekonečného příběhu (pamětníci si na Atreje určitě vzpomenou), byl úlovek kůry mimořádný :)

Takže kůra připravená, může se šít!

Vaše Mu:ra