Duben a květen 2019

30.05.2019

Tyhle dva měsíce pro mě byly tak trochu v poklusu, takže když už je konec května, napíšu to za oba :)

Podstatnou část dubna mi zabraly přípravy na Praguemarket, moji premiéru v Praze.

Přípravy na každý design market jsou tak trochu výzva, kdy musíte skloubit spoustu věcí dohromady. Většinou jsem odpoledne přilepila obálky na knihy s pevnou vazbou, dala je do lisu a zbytek večera jsem šila koptskou vazbu. Ráno jsem vytáhla vylisované knihy a pak znovu dokola...prokrastinace si samozřejmě taky ukousla pořádný kus času, hlavně když se od sousedů každou chvíli ozývala znělka Hry o trůny. Pokoušela jsem se šít při seriálu, ale po hodině jsem měla svázáno půl bloku křivě a stejně jsem nevěděla kdo z hlavních postav umřel...i když vlastně ke konci už to bylo jedno :D

Takže seriály jsem nahradila posloucháním audioknih a dokumentů všeho druhu, což bylo super a práce mi šla od ruky skoro sama. Jen jsem svoje nadšení z nově nabytých informací musela trochu krotit (nikdo u oběda nechce slyšet, jak se pořizovaly post mortem fotografie, zvláště vaše těhotná kolegyně ne).

Na konci tohohle maratonu jsem měla na market připravenou celkem slušnou zásobu knih. Nechtěla jsem jich příliš nechávat doma (protože co kdyby, že jo), takže jsem jich zabalila na cestu tolik, kolik jsem unesla. Na cestu jsem se ráno vydala se starým kufříkem a obrovskou krosnou, za kterou jsem nebyla vidět a vyrazila ku Praze.

Vždycky jsem ráda na marketech, i když je to občas vyčerpávající, radost z toho, že se lidem líbí věci, které dělám, mi to stonásobně vrací. Ale i když se snažíte sebevíc, je hned několik faktorů, které ovlivňují návštěvnost na marketech. Občas prostě nechodí lidi, nebo jen tak procházejí kolem a jen letmo hrábnou do stránek knih, jindy zase chodí davy co se neptají a chtějí všechno, no a čas od času si přijde někdo jen popovídat.

Nám se na květnovém Praguemarketu sešlo dohromady špatné počasí, maraton napříč centrem a oprava tramvajové trati. Ale vydrželi jsme to, i když foukalo a místy poprchávalo, až když se odpoledne spustil pořádný déšť, musela jsem knížky sbalit, aby se nezničily, zkrátka venkovní akce jsou občas dost rizikové, s tím se už musí počítat. I tak to bylo fajn :)

Po marketě jsem si chvíli dala oddych, aby se mi můrování neomrzelo a během toho oddychování jsem si udělala výlet do Dublinu zkontrolovat, jestli tam mají tak dobré pivo jak se říká. Mají, a kromě toho taky nádherné knihovny, knihkupectví plná Yeatsů a Wildů, galerie plné Baconů, a tak dál, prostě úžasný místo na zemi. Doporučuji všemi deseti

Uý teď ale probíhají další přípravy , protže začátkem června mě čeká Mint market v Pardubicích. Bude to v Automatických mlýnech, obrovské stavbě navržené Josefem Gočárem, takže určitě přijďte, bude to plejáda krásných věcí na úžasném místě.

Těším se :)

Vaše Mu:ra